OKAWANGO - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej 2018/2019

TEMATY PRAC NA I ETAP KONKURSU !!!
(do wyboru jeden)

Projekt jednodniowej wycieczki geoturystycznej
(do pobrania plik pdf)

Surowce skalne Twojej gminy/powiatu – wpływ ich wydobycia na życie mieszkańców
(do pobrania plik pdf)

UWAGA REJESTRACJI UCZESTNIKÓW TRZEBA DOKONAĆ
DO 1 GRUDNIA 2018
ROKU !!!

DO WYGRANIA

1. Laureaci OKAWANGO dostają się na studia wyższe na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego uzyskując maksymalną liczbę punków w procedurze kwalifikacyjnej.

2. Trzech najlepszych laureatów uzyskuje możliwość uczestniczenia w zagranicznej ekspedycji geologicznej organizowanej przez Wydział Geologii UW (udział ten jest bezpłatny, a Organizator pokrywa koszty uczestnictwwa); zobacz nasze wcześniejsze ekspedycje...

3. Finaliści OKAWANGO uzyskują ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na studia wyższe na Wydziale Geologii UW w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu Geografia.

4. Uczestnicy II-go etapu oraz nauczyciele opiekunowie, mogą otrzymać dodatkowe nagrody ufundowane przez darczyńców i sponsorów Konkursu OKAWANGO.

NASZE WCZEŚNIEJSZE EKSPEDYCJE

Gruzja - ekspedycja
Maroko - ekspedycja

WAŻNE TERMINY

UWAGA REJESTRACJI UCZESTNIKÓW TRZEBA DOKONAĆ
DO 1 GRUDNIA 2018
ROKU
!!!

Etap I

• Do 7 stycznia 2019 roku – samodzielne wykonanie prac konkursowych oraz przesłanie ich (zgodna wersja papierowa i elektroniczna) na adres organizatora
    – z dopiskiem "konkurs OKAWANGO".
  • Styczeń/luty 2019 – ocena nadesłanych prac konkursowych.
  • 8 lutego 2019 – ogłoszenie wyników I etapu oraz ustalenie listy rankingowej dla osób zakwalifikowanych do II finałowego etapu.
  • Wytyczne redaktorskie do pobrania stąd (plik pdf)

Etap II

• 25 – 27 marca 2019 – finał Konkursu OKAWANGO w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach – najnowocześniejszym tego typu obiekcie na świecie:
    • 25 marca – część pisemna;
    • 26 marca – 10 minutowe prezentacje uczestników II etapu z przewodnim hasłem:
      Dlaczego wybrany przeze mnie obiekt geologiczny (tu jego nazwa) uważam za najciekawszy w mojej gminie/powiecie? – trzeba samodzielnie zaproponować odpowiedni tytuł prezentacji
      – prezentacja może opierać się w pewnym stopniu na projektach wykonanych przez uczestników na I etapie, ale nie może być ich powtórzeniem. Interesujące aspekty należy twórczo rozwinąć, skupiając się na wybranych obiektach czy procesach geologicznych. Zespoły Eksperckie oceniać będą oryginalność, formę i wartość merytoryczną prezentacji;
    • 26 marca (wieczorem) lub 27 marca (rano) ogłoszenie wyników i wręczenie nagród;
    • 27marca – powrót.
Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach