XII Piknik Geologiczny

Image

Już po raz 12 spotkamy się na Pikniku Geologicznym, aby wspólnie, wraz z wieloma zaproszonymi gośćmi, odkrywać fascynujące tajemnice Ziemi. Poznamy historię jej powstania, dowiemy się dlaczego wybuchają wulkany. Zajrzymy do wnętrza skał i przyjrzymy się przyrodzie innych kontynentów.
Podróżując palcem po mapie poznamy bogactwa naturalne Polski, ich genezę i obecne wykorzystanie a także bogatą historię polskiego górnictwa. Dowiemy się czy warto wykorzystywać niekonwencjonalne źródła energii i czy są one naszą przyszłością.
Zaprosimy najmłodszych do wspólnej zabawy w strefie malucha, a starszych do udziału w grach i konkursach oczywiście z nagrodami.
Każdy będzie mógł zabrać ze sobą pamiątkę z fotobudki i wziąć udział w loterii fantowej.
Będziemy podziwiać spektakularne wybuchy wulkanu, lepić swoje własne naczynia i tworzyć prehistoryczne arcydzieła sztuki, a także podziwiać niesamowite tempo wzrostu kryształów.

 

Zapraszamy Wszystkich bardzo serdecznie na XII Piknik Geologiczny, który odbędzie się 29 września 2019 r. (niedziela) w godz. 11.00 - 15.00 na Wydziale Geologii UW przy ul. Żwirki i Wigury 93 (róg ul. Banacha).

 

[Plakat - XII Piknik Geologiczny]

Please publish modules in offcanvas position.