"Wszyscy jesteśmy Równoważni" - kampania na rzecz równego traktowania

rownowazni pl

Kampania społeczna „Równoważni” skierowana jest do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Jej celem jest zdecydowane podkreślenie, że na Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację, a każda osoba która jej doświadczyła znajdzie wsparcie na uczelni. Na Uniwersytecie Warszawskim staramy się tworzyć przestrzeń wolną od wszelkiej dyskryminacji, taką w której każdy może czuć się bezpiecznie.

 

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego jest różnorodna na wiele sposobów, jednak wszystkich łączy to, że jesteśmy równoważni. Podstawowym źródłem informacji o sposobach przeciwdziałania dyskryminacji na UW i budowaniu równościowego klimatu jest uniwersytecka strona internetowa www.rownowazni.uw.edu.pl

Znaleźć tam można przydatne informacje o instytucjach wsparcia, działaniach edukacyjnych i inicjatywach równościowych, a także Poradnik Antydyskryminacyjny, z którego dowiedzieć się można czym są dyskryminacja pośrednia i bezpośrednia, oraz czym się różni molestowanie od molestowania seksualnego.

 

Kampania jest częścią działań realizujących program Europejskiej Karty Naukowca i strategii HR Excellence in Research na UW. Strategia zakłada realizację działań w obszarze równego traktowania i zwiększenia wiedzy i świadomości w dziedzinie antydyskryminacji.

 

Na kampanię składają się: cykl plakatów, działania w mediach społecznościowych, film główny, cykl mini wywiadów uświadamiających, czym jest dyskryminacja, mobbing, mowa nienawiści lub jak przeciwdziałać zjawisko dyskryminacyjnym.Kampanię zakończy na początku lutego promocja kursu na równość, szkolenia w formie e-learningu przeznaczonego dla studentów i pracowników UW.

 

Please publish modules in offcanvas position.