Centrum Pomocy Psychologicznej na święta

Święta Bożego Narodzenia to z założenia czas radości, spokoju i odpoczynku. Gorączka przygotowań, spotkania z najbliższymi czy brak możliwości dotarcia do domu na święta mogą być jednak powodami do świąteczno-noworocznego stresu. Wsparcia w tym zakresie członkom społeczności UW może udzielić Centrum Pomocy Psychologicznej.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim rodzinne spotkania oraz odpoczynek w gronie najbliższych. Z czasem tym może wiązać się zarówno radość i zadowolenie, jak również stres lub frustracja wynikające m.in. ze zdenerwowania przygotowaniami lub niemożliwości dojazdu do domu na święta.

– Centrum Pomocy Psychologicznej chciałoby zaprosić te osoby, które się stresują i myślą o świętach jako o czymś, co dla nich jest trudne, na krótkie rozmowy do nas – mówi dr Szymon Chrząstowski, kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej UW.

CPP jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności uniwersytetu. Studenci i pracownicy otrzymają krótkoterminowe wsparcie oraz wskazanie, gdzie powinni uzyskać dalszą pomoc.

Ośrodek będzie czynny również w niektóre dni w okresie świąteczno-noworocznym. W dniu poprzedzającym Wigilię (23.12) zostanie wydłużony dyżur walk-in clinic – będzie można wtedy przyjść do CPP bez wcześniejszego zapisu na krótką rozmowę wspierającą w godzinach 12.00 – 15.00. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej CPP.