Ważne informacje dla studentów

baner DYDAKTYKA

26 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

pierwszy tydzień obowiązkowych zajęć za nami. Czas na pierwsze impresje.

Dziękuję wszystkim, kadrze i studentom za zaangażowanie. W większości przypadków zajęcia odbywają się bez większych przeszkód, powoli pokonywane są bariery technologiczne. Pomimo tego, wiele osób tęskni do osobistego prowadzenia zajęć czy też uczestniczenia w nich. Miejmy nadzieję, że niedługo wrócimy do rzeczywistości. Zwłaszcza, że geologia to przede wszystkim wspólne ćwiczenia i laboratoria oraz wyjazdy terenowe.

Co może martwić? To, że nie zawsze wszyscy studenci uczestniczą w zajęciach. Tu chciałam przypomnieć, że w przypadku ćwiczeń, laboratoriów i praktików obecność jest obowiązkowa. Oczywiście w tym przypadku, jest to obecność wirtualna ale nadal obowiązuje limit 3 nieobecności w semestrze. Obowiązuje również wykonywanie zadań. Ich jakość i terminowość będą podstawą oceniania na koniec semestru.

Co daje satysfakcję? To, że większość prowadzących zgłasza duże zaangażowanie studentów w zajęcia. Również to, że udało się uruchomić egzaminy dyplomowe w trybie on-line. Dzisiaj odbyły się trzy egzaminy magisterskie, jutro planowane są dwa a kolejne w przyszłym tygodniu.

Co jest niewiadome? Przede wszystkim nie wiemy jak długo potrwa zawieszenie normalnych zajęć.

Czy będzie przedłużenie semestru i skrócenie wakacji? A co z tym związane, nie wiemy czy odbędą się planowane kursy terenowe. Tu niepewność jest tak duża a rozwój wypadków bardzo szybki, że trudno o konkretną informację. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Jak tylko pojawią się zarządzenia MNiSW czy Rektora będę informowała Państwa o ich skutkach dla toku dydaktycznego na naszym Wydziale.

Pozdrawiam serdecznie

Prof. dr hab. Anna Wysocka
Prodziekan ds. studenckich

20 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że od 23 marca wszystkie zajęcia na Wydziale Geologii prowadzone są on-line. Aż do odwołania.

W załączeniu, tabela ze spisem form zajęć i sposobów komunikacji (na dzień 20 marca) z prowadzącymi.

Prof. dr hab. Anna Wysocka
Prodziekan ds. studenckich