Nagroda Naukowa PAN dla dwuosobowego zespołu z Wydziału Geologii UW

Wydział III Polskiej Akademii Nauk przyznał w tym roku Nagrodę Naukową im. Stanisława Staszica w zakresie nauk o Ziemi, przyznawaną za wybitne osiągnięcie naukowe przyczyniające się do wzrostu znaczenia nauki polskiej w świecie. Nagroda ta przyznawana jest co dwa lata i dotychczas przyznano ją  trzykrotnie w 2012, 2014 i 2018 r.
Poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk co roku przyznają nagrody naukowe.

Fot. Prof. Ray Macdonald i Prof. Bogusław Bagiński (od lewej)

Nagrodę Naukową im. Stanisława Staszica w 2020 r. otrzymał dwuosobowy zespół: prof. Bogusław Bagiński z Wydziału Geologii UW oraz prof. Ray Macdonald, emerytowany profesor Lancaster University i profesor wolontariusz na Wydziale Geologii UW, za cykl prac „dotyczących badania przemian minerałów szeregu czewkinit-perrieryt (CGM), wywołanych przez oddziaływanie nań fluidów hydrotermalnych o zróżnicowanym składzie chemicznym”.