100 mln złotych dofinansowania dla konsorcjum DARIAH-PL

checiny eceg 6 879x300

W Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach będzie realizowny projekt „Cyfrowa infrastruktura badawcza dla humanistyki i nauk o sztuce DARIAH-PL”, którego jednym z celów jest utworzenie sieci innowacyjnych, mobilnych laboratoriów badawczych na Uniwersytecie Warszawskim. Konsorcjum DARIAH-PL koordynowane przez UW uzyskało na realizację projektu 100 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

Projekt „Cyfrowa infrastruktura badawcza dla humanistyki i nauk o sztuce DARIAH-PL”, w którym uczestniczą naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego uzyskał dofinansowanie w wysokości blisko 100 mln złotych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Priorytet IV, Działanie 4.2: Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej sektora nauki.

 

Część projektu DARIAH-PL realizowana przez UW będzie zlokalizowana w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach. Uniwersytet Warszawski jako koordynator DARIAH-PL bierze udział w projekcie w dyscyplinie „geoarcheologia” w ramach współpracy Wydziału Archeologii UW, Wydziału Geologii UW oraz Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Liderem projektu „Cyfrowa infrastruktura badawcza dla humanistyki i nauk o sztuce DARIAH-PL” jest Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

 

Projekt potrwa trzy lata i rozpocznie się na początku 2021 roku. Jego celem jest rozszerzenie zakresu prowadzonych w Polsce badań z dziedziny humanistyki i nauk o sztuce, zarówno w kontekście naukowym, jak również w obszarze zastosowań w gospodarce.

 

Więcej informacj na stronie UW https://www.uw.edu.pl/100-mln-zlotych-dofinansowania-dla-konsorcjum-dariah-pl/

Please publish modules in offcanvas position.