Kamieniolom_Rzepka01.jpg
Wisniowka01.jpg

Wydział Geologii UW - najlepsze studia geologiczne w Polsce

22 czerwca zostały ogłoszone wyniki Rankingu Perspektyw 2021. UW jest liderem Rankingu Kierunków Studiów. Prowadzi 23 kierunki, które zostały uznane za najlepsze w Polsce. W rankingu najlepszych uczelni UW zajął drugie miejsce, zaraz po Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rankingowi Szkół Wyższych towarzyszy Ranking Kierunków Studiów.  Wydział Geologii UW (wskaźnik 100) zajął pierwsze miejsce w rankingu kierunków Geologia. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (wskaźnik 96.7).

W tym roku Perspektywy uznały jeszcze 22 kierunki prowadzone na UW za najlepsze w Polsce, są to: archeologia, astronomia, biologia (ex aequo z UJ), biotechnologia (ex aequo z UJ), dziennikarstwo i komunikacja, ekonomia, filologia polska, fizyka, geografia (ex aequo z UAM), historia, informatyka, kierunki o bezpieczeństwie, kulturoznawstwo, matematyka, ochrona środowiska (ex aequo z UAM), pedagogika, politologia, prawo (ex aequo z UJ), psychologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, zarządzanie (ex aequo z Akademią Leona Koźmińskiego).

Wyniki rankingu oraz metodologia badania dostępne są na stronie www.ranking.perspektywy.pl >>

Więcej informacji również na stroniw UW https://www.uw.edu.pl/uw-w-rankingach/